آموزش و تحقیقات کشاورزی در چین

آموزش و تحقیقات کشاورزی در چین

آموزش ،تحقیقات و ترویج کشاورزی در چین پیشرفت زیادی داشته است.چین دارای ۵٨ دانشگاه کشاورزی با ٨/٠ میلیون فارغ التحصیل در سال است.

٣۶۵ دبیرستان کشاورزی با ٣/١ میلیون فارغ التحصیل در سال و ٢۶٠٠ مدرسه رادیویی و تلویزیونی با ١/٠ میلیون فارغ التحصیل در سال است.

سالانه بیش از ٣٠ میلیون کشاورز در دوره های آموزش فنی شرکت می کنند که گواهینامه سبز(green certificate) دریافت می کنند.

تعداد واحدهای تحقیقاتی به 1200 واحد و 2/0 میلیون نیروی تحقیقاتی افزایش یافته است.

آموزش کشاورزی در گستره ملی توسعه یافته و شبکه ای مرکب از استانها،مزارع اشتراکی و خدمات سازمانهای غیردولتی را شامل می شود.

 تحقیقات کشاورزی از تعداد زیادی پیشرفتهای غیر منتظره علمی برخوردار شده و کاربرد تکنولوژی بطور وسیعی عمومی شده و در تولید مزارع بکار گرفته می شود.

سهم علم و تکنولوژی در رشد کشاورزی افزایش یافته و از حدود 20/0 به 45 درصد افزایش یافته است.

تعداد زیادی واریته های بذور گیاهان،حیوانات اهلی،ماکیان و ماهیها معرفی شده و85% واریته های مورد استفاده در تولید از واریته های معرفی شده جدید می باشند.

پرورش موفقیت آمیز هیبریدهای برنج کمک بزرگی به حاصلخیزی در واحد سطح بوده است. بطوری که میزان برداشت در برنج از 6000 کیلوگرم در هکتار به بیش از 8000 کیلوگرم در هکتار افزایش یافته است.

/ 1 نظر / 8 بازدید
نصیر

سلام از این همه اطلاعاتی که گذاشتین و پر بار بودن سایتتون ممنونم انشالله همیشه به همینصورت باشه واقعا ممنون من دانشجوی رشته علوم کشاورز یهستم امامتاسفانه با وجود بی کاری و نداشتن شغلی در این رشته خیلی بی اهمیت شده برام واین که ارشد من بیو تکنولوزی کشاورزی شرکت کنم ایا اینده شغلی داره یا نه ممنون میشم کمکم کنید