جشنواره شتر و چند پیشنهاد

جشنواره شتر و چند پیشنهاد

در مطلب قبل در مورد اولین جشنواره شتر مطالبی را نوشتم.

 حال چند پیشنهاد:

1.جشنواره همه ساله برگزار گردد.

2.طرود بدلیل موقعیت مناسبی که دارد،بعنوان محل دائمی جشنواره انتخاب شود.

3.برای جشنواره،مکان مناسبی ساخته شود.سکوهایی که دارای سایبان باشد،پیستی برای نمایش شترها و برگزاری مسابقه،سیستم بهداشتی،آبخوری و ..

4. زمان برگزاری جشنواره  دارای تقویم ثابتی گردد و در زمان مناسبتری برگزار گردد. هفته دوم فروردین به نظر من بهترین زمان برای برگزاری جشنواره است.هم تعطیل است و هم تعطیل نیست.عموما مردم در هفته دوم از تعطیلات نوروزی استفاده می کنند و در عین حال ادارات دولتی تعطیل نیستند.لذا زمان مناسبی برای برگزاری یک جشنواره ملی خواهد بود.بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی شاهرود،که هموطنان زیادی برای زیارت امام رضا(ع) و یا سفر به مناطق غرب و شمال کشور از شاهرود عبور می کنند، این امکان فراهم خواهد شد که یک جشنواره ملی در ایام نوروز با اقبال عمومی مواجه شود و به همبستگی ملی کمک کند.

5.مدت برگزاری جشنواره 3 تا 5 روز باشد و هر روز اختصاص به دو یا سه استان داشته باشد. استانهای شرکت کننده با مراسم بومی،بازیهای محلی،موسیقی محلی و نمایش و فروش صنایع دستی خود، روز خود را برگزار کنند.اگر این مراسم در ایام نوروز برگزار شود،با توجه به موقعیت شاهرود یکی از بی همتاترین مراسم نوروزی کشور خواهد شد که در آن استانهای زیادی شرکت خواهند کرد و به همین دلیل از غنای فرهنگی زیادی برخوردار خواهد شد.در روز آخر مراسم مسابقه اصلی برگزار شود.

6.ادارات و سازمانهای بیشتر و بیشتری در برگزاری جشنواره دارای مسئولیت شوند و هرکدام بخشی از وظایف مرتبط با جشنواره را برعهده گیرند.

7.با توجه به برگزاری جشنواره در ایام نوروز(در صورتی که پیشنهادم مورد قبول واقع شود) سعی شود که از کشورهایی که در برگزاری نوروز با ایرانیان اشتراک فرهنگی دارند و در عین حال شترداری هم در آنها رایج است ،دعوت به عمل آید.

/ 0 نظر / 13 بازدید