مانند یک کارآفرین فکر کن.

مانند یک کارآفرین فکر کن.

به نظر می رسد که کارآفرین شدن،هیجان انگیز و وسوسه کننده است. نداشتن هیچ رئیسی،عدم وجود فشار از جانب کاری که شما را  خشنود نمی کند،و نداشتن محدودیت در صدور چک. اینها به نظر جالب و دوست داشتنی هستند.اینطور نیست؟

زندگی کارآفرینانه،قطعا هیجان انگیز است.اما همه چیز خیلی زود تغییر می کند.مشتریان شما،تبدیل به روسای شما می شوند و مبلغ   چک هایتان هم ماه به ماه تغییر می کند.اگر سماجت به خرج دهید،با کار سخت و نوآوری،می توانید وارد باشگاه کارآفرینان موفق شوید.چگونه می توانید سفرتان را آسانتر نمایید؟راه حل این است: شبیه کارآفرینان موفق دنیا فکر کنید.

پیرامون خود را از افراد موفق پر کنید.

افراد در روز، اغلب وقت خود را بطور متوسط با پنج نفر می گذرانند.آیا می خواهید فرد موفقی باشید؟با افراد موفق حشر و نشر داشته باشید و با آنها بپلکید. یک گروه نبوغ فکری کوچک تشکیل دهید. از یکدیگر بیاموزید و ایده هایتان را با هم به اشتراک بگذارید.حمایت های آنان و سرمشق های مثبت،موجب انگیزش شما خواهد شد تا بیشتر کار کنید و تصمیمات صحیح بگیرید.

علائق خود را بیابید.

چند دقیقه صرف اندیشیدن به این مطلب کنید که چه چیزی باعث احساس خوشایند شما می شود،چه چیزی موجب ایجاد انرژی در شما می شود و زندگی را بدون چه چیزی نمی توانید تصور کنید.آنها را یادداشت کنید.حالا در مورد فعالیت هایی فکر کنید که می توانند برایتان پول تولید کنند و لیست یادداشتی شما را کم کنند و آرزوی شما را برآورده سازند. اشتیاق شما،به مثابه سوخت موتور عمل خواهد کرد.کسب و کار،بالا و پایین دارد،اما اشتیاق موجب حفظ شما در بازی خواهد شد.دیدگاه و انرژی شما توسط گروه،تهییج خواهد شد.استیو جابز در جایی گفته است:"مردمان دارای اشتیاق،می توانند دنیا را تغییر دهند."

تا می توانید ایده تولید کنید.

اگر هر روز ده ایده خلاقانه یادداشت کنید،در یک سال بیش از 3500 ایده جمع کرده اید.اگر 3 تا 4 تای آنها کار کنند،کافی است.سرگذشت سر ریچارد برنسون نمونه ای از این کار است.او یک مکانیک نوآور بود.شرکت Virgin Records یک برند موفق بود،اما او در اینجا متوقف نشد.او تصمیم گرفت که هوای تازه را وارد صنعت هواپیمایی کند،که در آن زمان تقاضایی نداشت.بزرگترین صنعتگران آن عصر،از این صنعت خارج می شدند.اکنون شرکت ویرجین آتلانتیک دارای یک موقعیت پایدار در صنعت دارد و در حال گسترش تخصص خود ، به خارج از فضا می باشد.

سریع تصمیم بگیرید.

مسئولیت بدنبال کارآفرینی می آید.شما شخصی هستید که باید تصمیماتی بگیرد.بعد از تحلیل و بررسی هزینه ها که وقت زیادی را می گیرد،شما فرصتهای زیادی را هم از دست داده ایدمعتقد نیستم که همه تصمیمات خوب هستند،و شما هم نیازی ندارید که توصیه های بیشتری را در این خصوص از افراد با تجربه درخواست کنید. اما وقتی که باید تصمیمی را بگیرید، سریع عمل کنید.زمان و فضای بیشتری را برای تصمیمات بزرگ بوجود آورید و موارد کم اهمیت را کاهش دهید. مارک زاکربرگ، موسس فیس بوک،هر روز همان پیراهن روز قبل را می پوشد و با این کار، وقت و انرژی خود را صرف چیزهایی که مهم نیستند،نمی کند.

ریسک پذیر باشید.

جاده موفقیت،هموار نیست و در بعضی مواقع شما مجبورید که ریسک هایی را بپذیرید تا دستاوردهای بیشتری داشته باشید.اما ریسک هایی را قبول کنید که ستاده شما بیشتر از داده های شما باشد.بیل گیتس مدرسه را رها کرد و وارد صنعت شد. او عقیده داشت که مردم باید بتوانند در محل کار و خانه از کامپیوتر استفاده کنند. او ریسکی را پذیرفت و اکنون مایکروسافت، دارای ارزشی چند بیلیون دلاری است.با غلبه بر ترس های کوچک در هر روز شروع کنید.شما اعتماد به نفس و اعتماد به خود را درخود بوجود خواهید آورد.

شکست ها را خیلی بزرگ نکنید.

هر شخصی شکست را تجربه کرده است.اما شکست نباید شمارا از تلاش کردن متوقف کند.از شکست ها درس بگیرید و بلافاصله بلند شوید.شکست فرصتی برای تازه کارها می باشد. وقتی که شکست می خورید،تصور کنید که این اتفاق برای یکی از دوستان نزدیکتان افتاده است.چه توصیه ای به او می کردید؟ این تمرین کوچک کمک خواهد کرد که وضعیت را با دورنمای بهتری نگاه کنید.

بزرگ فکر کنید و خودتان را محدود نکنید.

یکی از افراد موفق صنعت می گوید: "تنها چیزی که بین شما و هدف تان توقف ایجاد می کند،فکرتان در مورد داستان مدرک تحصیلی تان است که بارها از خود می پرسید،من چرا این را گرفتم،چرا آن را نگرفتم." به خودتان ایمان داشته باشید.شما می توانید هر چیزی را که بخواهید ،بدست آورید.شروع به یادداشت کردن اهداف و آرزوهایتان کنید. شانس بدست آوردن آنها بیشتر خواهد شد.

تمرکز داشته باشید.

بدون تمرکز، شما وقت را به هدر خواهید داد ،اقدامات نا لازمی را انجام خواهید داد و آرام آرام خودتان را به پایین خواهید کشید.در

نتیجه،هیچوقت به هدفی که دارید نخواهید رسید.بهترین کارآفرینان، تمرکز دارند؛آنها جایی را که می خواهند به آن برسند را می بینند و کارهایی را انجام می دهند که لازم است .

نگران طرز فکر دیگران نباشید.

وقتی که موفقیتی بدست می آورید،افراد اطراف شما عوض می شوند.شما خواهید فهمید که کدام شان مهم و کدام شان مهم نیستند.تعداد زیادی از آنها به شما و دیدگاه تان باور ندارند.آنها ممکن است فکر کنند که ایده شما غیر واقعی است و موفقیت شما صرفا از روی شانس است.کارآفرینان موفق،وقت و انرژی خود را صرف چنین چیزهایی نمی کنند.

اعتماد کنید

یاد بگیرید که به مردم اعتماد داشته باشید.این امر نتیجه خواهد داد.

آیا شما شبیه یک کارآفرین فکر می کنید؟خواه تصمیم بگیرید که کسی باشید یا نه،این ایده ها در همه جنبه های زندگی به شما کمک خواهد کرد.

 

همتی کن این جهان را باز ساز

     با نگاهی نو،جهانی نو بساز

 

/ 0 نظر / 65 بازدید