انتخاب شغل

 

 

 

 

 مقاله ذیل کار دانشجوی رشته تکنولوژی تولیدات زراعی مرحوم هادی  نصرالهی است. در یکی از روزهای زمستان گذشته و در روز جمعه،هادی  مشغول رانندگی از مجن به سمت شاهرود بوده است که بدلیلی از جاده منحرف می شود و واژگونی ماشین وانت که با آن در کار مزرعه به پدرش کمک میکرد،باعث مرگ او می شود.جوان خوبی بود.دانشجوی خوش برخورد و با ادبی هم بود.پدر و مادر زحمتکش و محترمی دارد.یک روز به اتاق کارم آمدند. مادر هادی می گفت که آیا اجازه می دهید یک گلدان به یاد پسرم بیاورم و کلاس قرار دهم. طبعا،استقبال کردم. مادرش و پدرش خیلی غصه دار هستند.حوادث جاده ای و حوادث کار،آسیب های جبران ناپذیری را به خانواده ها تحمیل می کند.

 

 

 

 

دانشگاه جامع علمی کاربردی

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی

مجتمع آموزش جهاد کشاورزی استان سمنان (شاهرود)

 

 

عنوان مقاله

انتخاب شغل

 

 


 

 

 

 

 

استاد راهنما:

 آقای مهندس طالبی

 

گردآورنده:

 هادی نصر الهی

(دانشجوی کاردانی ناپیوسته تولید ات زراعی)

 

 

 

 

پاییز 88

 

فهرست مطالب:

 

عنوان------------------------------------- صفحه

 

چکیده و لغات کلیدی----------------------------    1

مقدمه---------------------------------------    2 

استعداد عاملی موثر در انتخاب شغل----------------     3

بررسی علائق به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل --------4

فرصت های شغلی به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل----- 4

عوامل اقتصادی به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل ------4

جایگاه اجتماعی به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل------  5

انتخاب شغل------------------------------------8

روشهای انتخاب شغل مناسب----------------------10

خود آگاهی در فرایند تکاملی انتخاب شغل----------------11

 

نتیجه گیری و پیشنهادات----------------------------16

منابع مورد استفاده--------------------------------16

 

 

 

 

 

 

انتخاب شغل

چکیده:

پایه های انتخاب شغل و مراحل لازم برای رسیدن به شغل مورد نظر اغلب در سنین پائین تر گذاشته می شود . افراد در نظر داشتن عوامل موثر در پایه ریزی این مراحل و عوامل دیگر مسیر شغلی خود را هدایت می کنند . آشنایی با فرصت های شغلی شغل انتخابی ، عامل مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد

لغات کلیدی:

شغل،فرصت شغلی،جایگاه اجتماعی،استعداد

 

مقدمه :

شغل اهمیت و ضرورت ویژه ای در زندگی انسان دارد و در واقع یکی از تصمیم گیری های اساسی و سرنوشت ساز برای وی می باشد . در گذشته که تنوع مشاغل تا به حد امروزی نبوده است ، اغلب انتخاب شغل برای فرزندان به صورت موروثی انجام می گرفته است . به عبارتی فرزندان همان شغل پدر را انتخاب کرده و آنرا ادامه می دادند .

امروزه بنا به دلایل مختلفی کمتر از گذشته این اتفاق می افتد  و اغلب جوانان در شرایطی قرار می گیرند که ناچار به انتخاب شرایط شغلی هستند . البته این امر و خود شرایط شغلی و دلبخواهی بودن آنرا نشان نمی دهد . چرا که در موارد زیادی عواملی خاص یک موقعیت شغلی را برفرد تحمیل می کند . با این حال پایه های انتخاب شغل و مراحل لازم برای رسیدن به شغل مورد نظر اغلب در سنین پائین تر گذاشته می شود . افراد با در نظر داشتن عوامل موثر در پایه ریزی این مراحل و عوامل دیگر مسیر شغلی خود را هدایت می کنند .

 

استعداد عاملی موثر در انتخاب شغل :

استعداد ، عامل مهمی در موفقیت یا عدم موفقیت افراد در مشاغل و رشته های انتخابی شان است . بدون داشتن استعداد لازم در یک زمینه یا پیشرفتی حاصل نخواهد شد یا روند آن بسیار کند خواهد بود . بر این اساس آگاهی از میزان و نوع استعداد افراد ، کمک شایان توجهی به آنها خواهد کرد تا پیش بینی خوبی از آینده انتخاب خود داشته باشند .

امروزه برای این منظور آزمون های استعداد سنجی وجود دارد که می توانند به فرد کمک کنند استعدادهای واقعی خود را شناسایی کنند . برخی اوقات دیده می شود که استعداد افراد و شناخت های آنها در مورد استعدادهای خود تحت تاثیر احساسات و علائق آنها قرار می گیرد . فرد که به زمینه موسیقی علاقمندی شدیدی دارد ممکن است این علاقه را به حساب استعداد خود در زمینه موسیقی قلمداد کند . شناخت استعدادها از ملزومات اساسی انتخاب شغل است .

بررسی علائق به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل :

علاقه و تمایل انسان در بسیاری از امور زندگی انسان سایه گستر است . افراد دوست ندارند به کارها و اموری بپردازند که علاقه  و گرایشی به آنها ندارند چه در مورد کارهای روزمره و چه در مورد شغل و سایر فعالیت ها . در واقع علاقه و گرایش در انسان فعال کننده سیستم انگیزش فرد به شمار می رود .

انسان بدون علاقه به یک زمینه ،انگیزشی برای انجام فعالیت  در آن زمینه نخواهد داشت . ممکن است برخی افراد تصور کنند زمانی که شروع به فعالیت کردند کم کم احساس علاقه و تمایل نیز در آنها به وجود خواهد آمد اما در واقع چنین مساله ای ابدا قابل پیش بینی نیست . فقدان علاقه اولیه ممکن است افزایش نارضایتی از فعالیت مورد نظر و ناراحتی های جانبی آن را موجب شود .

 

فرصت های شغلی به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل :

در برخی جوامع و از جمله در جامعه تمامی رشته های شغلی از فرصت های برابری برخوردار نیستند . و درعین حال ،بطور کلی فرصت شغلی برای کلیه مشاغل پائین است . اما تفاوت هایی بین مشاغل مختلف از این لحاظ وجود دارد . آشنایی با فرصت های شغلی شغل انتخابی ، عامل مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد . کسی که در زمینه خاصی مهارت می بیند و پایه ها و مراحل رسیدن به آن شغل را طرح ریزی و طی می کند ، بایست مساله فرصت های شغلی را نیز در نظر بگیرید تا از اتلاف وقت و نیروی خود جلوگیری کند .

عوامل اقتصادی به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل :

میزان بازده و کارآیی یک شغل حائز اهمیت فراوانی است و در واقع هدف انتخاب شغل دستیابی به در آمد حاصل از آن است . بالا بردن بازده و کار آیی اقتصادی برخی مشاغل توجه افراد را به خود جلب می کند و موجب گرایش افراد به آن زمینه ها می گردد .

جایگاه اجتماعی به عنوان عامل موثر در انتخاب شغل :

تقریبا تمام افراد تمایل دارند شغلی داشته باشند که از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار باشند . هر چند در عمل بنا به تاثیر عوامل متعدد دیگر ممکن است این تمایل به واقعیت نرسد . اما افرادی که این مساله الویت بیشتری برای آنها دارد منتظر چنین موقعیت هایی بوده و با توجه به شرایط فردی خود تلاش می کنند چنین شرایطی را برای خود مهیا کنند . توجه و تاکید  زیاد به آن عامل ، گاه مشکل بیکاری را برای افراد افزایش می دهد . هر چند وقت یکبار رشته ها و مشاغلی در جایگاه اجتماعی بالاتری قرار می گیرند و موجب جاری شدن خیلی زیادی از افراد به سمت این رشته و مشاغل می گردند .

وقتی دستاوردهای خود را با هم در نظر می گیرید می بینید که در بعضی از آنها بیشتر از بقیه موفق بوده اید . گرچه اینها معمولا بهترین راه برای شروع  تصمیم گیری به حساب می آید اما باز هم کمی بیشتر فکر کنید . ممکن است روزی از انجام آنها لذت می برده اید اما آیا دوست دارید باز هم آن کار را ادامه دهید یا نه ؟

یک جعبه مکعبی را تصور کنید ، این جعبه را با کشیدن یک خط افقی از وسط آن و یک خط عمودی از وسط دیگر به چهار قسمت تقسیم کنید . خط افقی را کارهایی که از آن لذت می بریم نامیده که از سمت چپ به راست امتداد دارد و خط عمودی را کارهایی که در آن استعداد داریم می نامیم که آن را هم از بالا به پایین امتداد دارد . اولین چیزی که به چشم می آید ، این است که مکعب کوچک درگوشه سمت راست جایی است که بالاترین مقیاس های کارهایی که در آن استعداد داریم و کارهایی که از آن لذت می بریم به آنجا ختم می شود . این همانجایی است که همه ی ما آرزو داریم به آن برسیم . بعدا باز هم به آن برمی گردیم . در بالا سمت چپ به بالاترین حد کارهایی می رسیم که در آن استعداد داریم و پایین ترین حد کارهایی که از آن لذت می بریم . این یعنی جایی که با وجود داشتن مهارت و استعداد فراوان ، مجبوریم کاری را انجام دهیم که علاقه ای به آن نداریم و دوست نداریم بیش از حد ضروری و لازم آن را انجام دهیم مثلا این روزها چه کسی واقعا از رانندگی لذت می برد ؟ راه خیلی از کسانی که معمولا کارشان را با دقت انتخاب نمی کنند به اینجا ختم میشود چون سازمان و شرکتی که در آن کار می کنند آنها را در جایی قرار می دهد که بتوانند از عهده آن برایند به یک دستیار مالی فکر کنید که سمت کنترلگر کارت اعتباری را به او می دهند چرا ؟

چون در گرفتن صورتحساب ها موفقیت داشته است . مربع پایین سمت چپ جایی است که خیلی از افراد خود رادر آن می یابند . کاری که نه در آن استعداد و توانایی دارند و نه از انجام آن لذت می برند . گاهی اوقات نیاز یا فشارهای زندگی باعث می شود افراد به چنین کارهایی کشیده شوند ، اما اگر شما هم یکی از این افراد هستید باید فکری جدی برای خود کنید .مربع پایین سمت راست جایی است که لذت بردن از کار حرف اول را می زند ، اما مهارت و استعداد کافی وجود ندارد . افرادی که تئاتر آماتور بازی می کنند یا برای اوقات فراغت خود نقاشی می کنند را می توان جزء این گروه دانست . به مربع بالا سمت راست برمی گردیم : موفقیت معمولا وقتی حادث می شود که شما در عین اینکه از انجام کاری لذت می برید برای انجام آن مهارت و استعداد هم داشته باشید . وقتی می خواهید شغل خود را انتخاب کنید این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید  و هیچوقت به خاطر عنوان یک شغل به سمت آن نروید . در عوض سعی کنید مهارت های خود را تشخیص داده و با تطبیق آن با کارهایی که به آن علاقه دارید جلو بروید . مکعبی که در پاراگراف قبل شما معرفی کردم می تواند خیلی در این زمینه کمک حالتان باشد . اگردر نقطه بالا سمت راست هستید دو دستی به آن بچسبید ، اما اگر هر جای دیگری قرار دارید ، سعی کنید کمی بیشتر در مورد کارتان فکر کنید ، برنامه کارتان را شروع کنید برحسب دیدگاهی که دارید ، این واقعیت که دیگر نمی توان شغلی را برای همه زندگی انتخاب کرد ، محصول زندگی کردن در جامعه مدرن است شاید هم این امکان را برای شما فراهم کند که شغل محبوبتان رادر زندگی پیدا کنید . پیشرفت سریع تکنولوژی ، تغییر ساختار شرکت ها و شیوه های زندگی به این معناست که الگوهای سنتی کار باید از رده خارج شوند . برای اینکه اطمینان یابند بهترین انتخاب را برای زندگی شغلی خود بر می گزینید ، باید کنترل سرن

/ 1 نظر / 58 بازدید

وبلاگ برتر سال 92 معرفی رایگان بیش از 120 شغل و طرح سرمایه گذاری در ایران توسط مشاور عالی سرمایه گذاری از سرمایه 1 میلیون تومان تا 1 میلیارد تومان کمترین ریسک بالاترین درامد و پایین ترین سرمایه لطفا این وبلاگ را به همه دوستان و بستگان که از بیکاری رنج میبرند معرفی کنید. www.Tahsiil.blogfa.com